Všechny kontakty >>

Finále ligy mládeže - Most Zpět
  17. - 18. 11. 2006
  kompletní výsledky ve formátu PDF

Ve dnech 17. – 18. 11. 2006 proběhlo na Aquadromu v Mostě Finále ligy mládeže v ploutvovém plavání. Soutěže se zúčastnily vždy 3 nejlepší kluby z České ligy mládeže (ČLM) a 3 nejlepší kluby z Moravskoslezské ligy mládeže (MSLM).

ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou, který se umístnil v MSLM na druhém místě, vyslal do bojů o nejlepší klub České republiky pouze 12 závodníků, když plně neobsadil kategorii "E" (ročník 95 a mladší) a kategorii "D" (ročník 93 - 94). V konkurenci ostatních klubů se to ukázalo jako velký nedostatek, hlavně při závodech štafet, které byly dvojnásobně bodované. Celkově skončil ČOCHTANKLUB na pátém místě. Zvítězil Nový Jičín (vítěz MSLM), před Mostem a Libercem.

Ač se nedařilo tolik v družstvech, tak jsme ukázali, že máme závodníky, kteří v jednotlivcích bojují o nejcenější kovy. Jedná se především o Sylvii Růžičkovou (ročník 94), která v kategorii "D" nenašla přemožitelku a porazila všechny i o rok starší děvčata. Zvítězila na tratích 100 RP, 400 PP, 100 PP a 50 PP navíc si na všech tratích zlepšila své osobní časy. Další závodníci, kteří vyplavali medaili, jsou Štěpán Jáchym druhý na 50 PP, Dalimil Fišar třetí na 50 PP, Vojtěch Vidergot třetí na 400 PP a bronzová štafeta na 4x100 PP ve složení Jáchym Štěpán, Lea Šimečková, Daniela Bukáčková a Dalimil Fišar. Ostatní závodníci plavali na úrovni svých osobních časů, což na stupně vítězů nestačilo.

Sylvie Růžičková byla také vyhlášena nejlepší závodnicí ve své kategorii s největším počtem získaných bodů podle tabulek CMAS.